wz

Logo

Rád bych vypnul hudbu v pozadí, ruší mě při čtení, je to možné?
Samozřejmě, stačí jedno stisknutí klávesy ESC a máte pokoj :-)
Píšeš tu o hudbě v pozadí, ale já nic neslyším, mám si dojít na ušní?
Hudbu podporují jen některé prohlížeče, pokud ovšem používáte IE, pak návštěvu lékaře skutečně zvažte, protože byste to měli slyšet!
Jak se jmenují ty písničky v pozadí?
Unmei no Yoru, This Love, Tegami, Kiri, Aozora no Namida.
Když kliknu na soubor s koncovkou *.torrent, otevře se mi okno s nesmyslnými symboly, co mám dělat ?
Pravděpodobně není soubor *.torrent asociován k žádnému programu, tudíž většinou stačí nainstalovat nějakého torrent klienta. (nebo ručně asociovat pomocí průzkumníka -> pravé tlačítko myši na *.torrent -> spustit v programu -> vyberte torrent klienta). Ke stažení stačí pravé tlačítko myši a "uložit cíl jako..."
Stáhnul jsem si ten torrent, ale soubory jsou v podivném formátu *.ogm / *.mkv - v čem to mám přehrávat ?
Formáty *.mkv a *.ogm (Matroska a Vorbis) jsou kontejnery. Většinou obsahují Video stopu v XVID (*.avi), titulky a několik audio stop (japonské / anglické znění). K přehrávání potřebujete pouze kodeky (viz. sekce Download). Ovšem doporučuji přehrávat v programu Zoom Player - je jednoduchý na obsluhu.
Ve staženém anime mi nehraje zvuk /obraz, ale obraz/ zvuk funguje, co s tím mám dělat?
Důvodem bude kodek, nainstalujte si např. CCCP a mělo by být po problému (sekce Download). U zvuku se často používají formáty *.aac a *.ac3 -> takže si stáhněte kodek, není problém ho sehnat přes vyhledávač.
Jak změním audio stopu ve video souboru, kde je dual audio ? (*.mkv a *.ogm)
Například v Zoom Playeru stačí jen kliknout pravým tlačítkem myši na obrazovku -> zvolit "Výběr streamů" a jednoduše si navolit titulky, nebo znění.
Stahování torrentu se zastavilo na X% a už nepokračuje, čím to je?
Ověřte zda dostupnost daného torrentu přesáhla 1.000, pokud je třeba i 0,999 znamená to, že je torrent nekompletní! Samozřejmě se může přihlásit další seed, takže to nějakou dobu nechte běžet.
Stahování torrentu se zastavilo na X%, ale dostupnost byla v pořádku, čím to je?
V tomto případě zkuste torrent z klienta vymazat (nikoli stažená data !!) a následně ho opět přidat. Měl by se zkontrolovat a pokračovat dál. (pokud to nefunguje, stáhněte tentýž torrent znovu a zkuste ho opětovně otevřít v klientovi, po zkontrolování dat by mohl pracovat).
České titulky mi nesedí, předbíhají se/ jsou pozadu, jak je můžu upravit?
Jelikož vychází spousta releasů na různá anime, může se stát, že vám titulky nesednou. Proč je tomu tak? Většina překladatelských skupin si dá doprostřed, nebo na začátek anime nějakou tu reklamu - ta pak dělá neplechu. Důležité je vybírat nejdřív titulky a pak teprve anime (často jsou titulky časované na více verzí). Pokud není jiná možnost, můžete si titulky pohodlně a hlavně rychle posouvat v českém programu "Subtitle Tool" (viz. sekce Download)
Ve video souboru jsou vložené nějaké titulky, můžu je odstranit?
Záleží na souboru - pokud jde o kontejner (*.mkv/ *.ogm) tak ano - stačí jen demuxnout v programu VirtualDubMod. V souborech jako *.avi (XVID) jde o hardsub -> to znamená, že titulky jsou "natvrdo" v obraze a nedá se s tím nic dělat. (Pravda i v kontejneru může být hardsub, ale není to běžné...)
Jak poznám, že ve stahovaném videu *.avi budou titulky ?

Pokud mají v názvu jméno nějaké překladatelské skupiny, tak titulky pravděpodobně (cca z 80%) mají. Jazyk by tam měl být také uveden a to ve zkratce (eng, jp...). Video soubory bez titulků jsou označeny jako RAW.

Razieli, mohl bys...
Ne, ne, ne!! Nejsem ani Raziel, ani Razchuck a už vůbec ne horská pasačka ovcí Inge, můj nick zní R@ziel, děkuji za pochopení :-))
Je měsíc vážně ze sýra ? Pokud ano, tak z jakého ?
Rozhodně ano! Jsem si téměř jistý, že je z nízkotučného čedaru !!

 

Pokud jste tu odpověď na vaší otázku nenašli, pak mi zkuste poslat mail, nebo se zeptejte v Guestbooku.
Pokud ovšem očekáváte odpověď, pokuste se dodržet alespoň nejběžnější základy slušnosti.